Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Од:

На 9.0.2022 во 8.45 часот, во ОВР Дебар пријавено е дека на 8.8.2022 година околу 17 часот, во селото Новак, општина Центар Жупа, О.А.(22) од истото село, управувајќи мотоцикл марка „јонвеи“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

dobivaj vesti na viber

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил 17-годишен сопатник на мотоциклот од истото село, а мотоциклистот О.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница во Дебар, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Дебар.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден мотоциклист во Битола

(ВИДЕО) Во сообраќајка под скопско Кале повреден е арачиновец

Горан Наумовски

Повреден градежен работник во Струмица

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Повреден малолетник на тротинет откако во него удрило такси-возило

Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

Горан Наумовски