Полицијата уапси двајца разбојници од Куманово

Од:

Полициска патрола ги уапсила С.Д.(19) и Д.С.(28), двајцата од Куманово.

Тие од МВР се осомничени дека на 29.11.2023 на бензинска пумпа на улица „Доне Божинов“ во Куманово го нападнале вработениот и со закана му одзеле пари од дневниот промет.

– По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

Приведени три лица во дебарско, затекнати при незаконит лов

А1он

Куманово објави повик за оброк за ранливите категории граѓани

За Таравари утрешниот настан е седница, а не средба со Централното претседателство

Тројца изнесени со лисици, дел не се појавиле на работа – апсења за скандалот Онкологија

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен поранешниот директор на Онкологија Нино Васев

Орце Костов