Полицијата приведе три жители од Чегране поради пронајдена марихуана

Од:

Во гостиварското село Чегране синоќа околу 21.00 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар изврши претрес по што се лишени од слобода лицата А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.(27), сите од Чегране, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Од МВР денеска соопштија дека тие биле задржани во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Се вршат претреси во станови и куќи, полицијата се уште трага по експретседателот на Кривичниот суд Панчевски

А1он

Чулев ќе побара помош од војската за запирање на влезот на мигранти

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Чулев од Струмица: Полицијата најстрого да ги санкционира сите прекршители на изборниот процес

Ана Ололовска

Приведени „диви тркачи“ со мотори од скопските улици

Ана Ололовска

Петровска контра Чулев: Граѓаните чии документи се најдени кажале дека им се земени поради долг, а не поткуп

Ландов

Чулев: Сопственик на продавница ветувал дека ќе им избрише долговите ако гласаат за СДСМ

Ана Ололовска