ВИДЕО: Полицијата ја спроведе Јанева низ гаражата на СЈО

Од:

Обвинителката Катица Јанева, осомничена за случајот „Рекет“ попладнево со полиција беше спроведена низ гаражата на СЈО, откако претходно околу час и половина имаше претрес во просториите на обвинителството. Таа беше вратена во нејзиниот дом ,а се очекува во текот на денот да биде изведена пред судија на претходна постапка.

Денес Катица Јанева беше приведена откако обвинителството за органзиран криминал ја прошири истрагата за „Рекет“ , а Јанева ја сомничи дека ја злоупотребила службената положба за влијание во истрагата за случајот „Империја“ како и дека прибавила корист во вредност од 298 илјади денари во мебел. Обвинителство побара притвор за Јанева.

Би можело да ве интересира

Јавното обвинителство ќе им понуди вонсудска спогодба на вработените во СЈО

Ана Ололовска

Ахмети на распит во Oбвинителството за организиран криминал и корупција

Ана Ололовска

ДЗР: Во СЈО незаконски си поделиле бонуси од 4.6 милиони евра

Ана Ололовска

Одложено рочиштето „Катица против Боки 13“

Ана Ололовска

Катица Јанева против Боки 13, денеска во Кривичен

Ана Ололовска

Поранешни вработени во СЈО бараат извинување од Пендаровски за говорот по повод Илинден

А1он