Полицијата му го одзеде компјутерот на синот на Катица Јанева

Од:

Вчерерва при претресот во „1 ТВ“ бил одземен компјутерoт од синот на јавната обвинителка, Катица Јанева, кој е вработен во телевизијата, каде што сопственик е првоосомничениот Бојан Јовановски, во најновата истрага на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, потврдуваат извори од Обвинителството за „А1 он“.

Била претресена канцеларијата на сопственикот на медиумот Бојан Јовановски. Според извори од Обвинителството за „а1 он“, истражителите бараат пари кои биле земени со изнуда, но нема информации дали пронашле.

Од Обвинителството тврдат дека медиумот на првооосмничениот не е цел на истрагата и нема да ја попречуваат неговата работа на ниеден начин.

Би можело да ве интересира

Судијката од „Рекет“: Досега сум немала никакви притисоци за предметот

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Милошоски по средбата со Русковска: Заев да даде исказ дали знаел за финансирањето на 1ТВ

Габриела Димковиќ-Мишевска

Николоски: Денешното рочиште покажа дека „Рекет“ е координиран од семејството Заеви

А1он

За Јовановски снимките од ПИ-мерките се несерозни, а себеси се нарече „мало бебе“ во однос Милески

Кристијан Ландов

Катица Јанева пред да биде уапсена одела во СЈО, салони за убавина и по вечери

Кристијан Ландов

Ѝ во телефонот на Јанева пронајдени сликите од неа и мебелот, „Ајфонот“ и се отклучувал со помош на САД

Кристијан Ландов