ПОДЕМ со отворена и целосна поддршка за кандидатурата на Силјановска

Од:

Партијата на Обединети Демократи на Македонија – ПОДЕМ, дава јавна и отворена поддршка на Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија.

„Професорката Силјановска Давкова е докажана личност во својата професија како универзитетски професор, но уште повеќе како човек кој секогаш е на страната на правдата и доследното почитување на Уставот и законите во Република Македонија“ велат од ПОДЕМ.

Оттаму велат дека на државата ѝ е потребен претседател кој институционално ќе се бори за исправување на националните неправди кои и се случија на Република Македонија и нејзините граѓани во изминатиот период.

Општинските организации на ПОДЕМ, како што најавија, ќе се вклучат активно во изборната кампања за сеопфатна промоција и поддршка, со еденствена цел, Гордана Силјановска Давкова биде петтиот Претседател на Република Македонија!

Би можело да ве интересира

ЗНМ: Истрагата на ОЈО за изборното рекламирање не треба да се сведе на три фирми

А1он

Во Русија главен ден во гласањето на локалните избори

А1он

Во Грузија закажани парламентарни избори за 31 октомври

А1он

Брисел не ги признава резултатите од изборите во Белорусија: ЕУ е на страната на народот

А1он

Изборна комисија на Белорусија: Нема причина претседателските избори да ги прогласиме за неважечки

А1он

Лукашенко: Жив сум, и не сум избегал од Белорусија