Почина Љубица Рубен

Од:

По кусо боледување во Скопје почина Љубица Рубен – Буба.

Родена е во Битола, а животниот пат го продолжи во Скопје, каде што дипломираше на Правниот факултет. Таа беше основач на правната компанија МЕНС ЛЕГИС по повеќегодишната адвокатска практика.

Активно работеше на подобрување на бизнис климата во Република Северна Македонија и регионот преку учество во голем број проекти.

Членуваше во работни групи за измена на закони, воедно беше и предавач, едукатор, организатор на семинари, автор на многу текстови во стручни списанија од областа на правото и експерт во областа на заштита на права од индустриска сопственост.

Погребот ќе биде на градските гробишта Бутел во Скопје в среда (18 август) во 11 часот, а посмртните останки ќе бидат изложени во 10 часот.

Би можело да ве интересира

Почина актерот Марко Живиќ, ја изгуби битката со ковид

А1он

Почина ракометарката Јулија Портјанко

Ана Ололовска

На 112 години, почина највозрасниот Французин

Загина Ларс Вилкс, шведскиот цртач познат по карикатурите на Мухамед

Почина поранешниот претседател на Црвениот крст, Илија Цветаноски

Катерина Павлова-Николовска

Трагедија во Шпанија: Загина 15-годишниот мотоциклист Вињалес

Катерина Павлова-Николовска