По пожар во импровизирана барака најдено изгорено машко тело

Од:

Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира денеска СВР Тетово.

Пожарот во тетовската Пожарна е пријавен ноќеска околу 3 часот, а подоцна и полицијата добила повик за настанот.

-Пријавен е пожар во импровизирана барака на улицата „Љубо Божиновски-Пиш“ кај спортската сала. Бараката е целосно изгорена, а при тоа е најдено безживотно изгорено машко тело. Увид на местото направиле претставници на Јавното обвинителство, СВР Тетово и Судска Медицина. По наредба на обвнителот телото е предадено за обдукција и идентификација во Институтот за судска медицина во Скопје, изјави Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Истрагата продолжува со мерки со кои ќе се откријат причините и околностите за настанување на пожарот, информираат од тетовската полиција.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против тројца скопјани за злоупотреба на службената положба

Пукано во полициски службеник во Скопје

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Со автомобил ја проби оградата во Бутел, повредени двајца млади

Татјана Ташкова

Повредено девојче во тешка сообраќајка на Качанички пат

Татјана Ташкова

Приведени четворица малолетници од Скопје за насилство

Изгоре стан на Рузвелтова

Татјана Ташкова