Пендаровски се сретна со претставници на Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка

Од:

Оштетени физички и правни лица, депоненти во Еуростандард банка, денеска го запознаа претседателот Стево Пендаровски со нивните барања за целосно парично обесштетување по одлуката за укинување на дозволата за основање и работење на банката, информираат од канцеларијата на шефот на државата.

dobivaj vesti na viber

На средбата, како што се наведува во соопштението, поретседателот Пендаровски ги истакнал своите заложби сите евентуални криминални дејствија сторени од кој било субјект да се разрешат во соодветна законска процедура од страна на надлежните органи.

Би можело да ве интересира

Заедничка изјава на Пендаровски и претседатели на НАТО земји-членки за руската одлука за анексија на украински територии

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски-Радев: Заложба за проширување на соработката во повеќе области од заемен интерес

Ана Ололовска

Средба на претседателот Пендаровски со претседателката на ЕК, фон дер Лејен и бугарскиот претседател Радев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски: Интерконекторот отвора нова, сигурна порта за диверзифициран природен гас, не само за земјите домаќини, туку и за Југоисточна Европа

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски на средба со Фон дер Лејен: Претседателот очекува помош од ЕК во справувањето со енергетската криза

Ана Ололовска

Претседателот Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Ана Ололовска