Пендаровски ќе присуствува на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Од:

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора, што ќе се одржи на 19 септември 2022 година, понеделник, во Лондон, известуваат од претседателскиот кабинет.

dobivaj vesti na viber

Кралицата почина на 8 септември, на возраст од 96 години. Принцот Чарлс со смртта на кралицата автoматски стана нов крал на Велика Британија, Чарлс Трети.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пендаровски: Интеграција во ЕУ зависи од Брисел, но, најмногу од нас

(ВИДЕО) Пендаровски и Штајнмајер на турски чај во Старата чаршија

Средба на претседателот Пендаровски со романскиот претседател Клаус Јоханис

Ана Ололовска

Средба на претседателот Пендаровски со естонскиот претседател Алар Карис

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски – Моравјецки: Полска е важен партнер на С. Македонија во НАТО алијансата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претседателите Пендаровски и Дуда на полско-македонски економски форум

Ана Ололовска