Откажана целокупната агенда на СДСМ во наредните денови поради коронавирусот

Од:

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги откажа сите активности во наредните денови, а откажани се и сите настани од партиската агенда со цел да се превенира ширење на коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

„Иако денеска беа закажани средби на претседателот Зоран Заев со неколку стопански комори, а утре и задутре беа предвидени партиски настани во повеќе граѓани, политичкото раководство на СДСМ одлучи да се откажат настаните, бидејќи нема поголема вредност од јавното здравје“, рече генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на денешата прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање.

Би можело да ве интересира

За една седмица зголемен бројот на заразени со Ковид-19 во Грција, намалени смртните случаи

Ана Ололовска

Директорот на Фајзер се зарази со Ковид по втор пат за два месеци

Ана Ололовска

Премиерот на Шпанија позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

Кинески научници развија маска што открива коронавирус во воздухот

А1он

Бајден: Пандемијата на Ковид е завршена

Ана Ололовска

СЗО повеќе не препорачува две терапии против коронавирусот

Ана Ололовска