Осуден силувач од струшко приведен и спроведен на робија

Од:

Струшката полиција попладнево привела 32-годишен жител на селото Подгорци, кој бил во бегство, а треба да одлежи двегодишна затворска казна на која е осуден.

„На 02.04.2021 во 15:40 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек потрага во атар на село Подгорци, го приведоа А.А. (32) од с.Подгорци, Струга, кој се барал по распишана потерница од КПУ-Затвор Струга во врска со извршено кривично дело силување, осуден на две години казна затвор,“ соопшти МВР.

Осудениот силувач ќе биде спроведен во затворот, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

Загина 32-годишник од кичевско, со автомобил излетал од пат

ВИДЕО: „Дивиот“ забавен парк кај „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

Уапсен кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот Јанчев

Царинска управа: Одземена дрога испратена во мала пратка и огнено оружје од скопјанец