Остатоци од човечки скелет завиткани во крпа пронајдени покрај пруга во Ѓорче Петров

Од:

Остатоци од човечки скелет завиткани во крпа, биле пронајдени во канал покрај пругата во близина на ул. „Радушка“, во Скопје.

Од МВР со кусо соопштение за случајот:

-На 25.09.2022 во 14.07 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во канал покрај пругата во близина на ул.„Радушка“ биле пронајдени остатоци од човечки скелет завиткани во крпа, информираат од МВР.

Увид бил извршен на лице место, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска

Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Ана Ололовска

Масовна тепачка во Градски парк

Ана Ололовска