Општина Струмица испрати помош во погодените подрачја од невремето

Од:

Општина Струмица испрати помош во подрачјата погодени од невремето што го зафатија скопскиот и тетовскиот регион. Уште во раните утрински часови заминаа околу стотина луѓе и специјални возила од Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ и Територијалната професионална противпожарна единица на Струмица.

Согласно одлуката која што треба да биде донесена на вонредната седница на Советот на општина Струмица, а која е свикана на предлог на градоначалникот Зоран Заев, во текот на денот ќе биде испратена и дополнителна помош.

Градоначалникот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе биде со граѓаните од погодените подрачја.

Би можело да ве интересира

Гори депонијата кај струмичкото село Добрашинци, огнот се шири кон езерото Турија

А1он

САД досега ѝ дале на Македонија 1.5 милиони долари како помош за справувањето со пандемијата

А1он

Одбележана осумгодишнината од големиот пожар над Струмица

Ана Ололовска

Полицијата поднесе кривична пријава против „Аватар“

Ана Ололовска

Пазарните инспектори го затворија струмичкиот клуб каде се правеа журки во време на пандемија

Кристијан Ландов

Четворица новозаболени и еден починат од Ковид-19 во Струмица

А1он