Опожарен угостителски објект во Бутел, нема повредени

Од:

Опожарен е угостителски објект во Бутел, на улицата „Томе Пуре“, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина.

Како што соопшти СВР, случајот е пријавен ноќеска, во 01:15 часот. Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција и помошната просторија.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, повредени лица нема, а извршен е и увид.

Би можело да ве интересира

Се прошири пожарот во близина на Чернобил

А1он

ВИДЕО: Во пожар на аеродром во Флорида запалени 3.500 автомобили за изнајмување

А1он

Пожар во куќа во Кавадарци, за среќа не настрадал 70-годишниот сопственик

Ана Ололовска

Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Ана Ололовска

Со авионско фрлање 35.000 литри вода се гаснеше пожарот над Марков Манастир

Ана Ололовска

Пожар кај Отошница, над Марков манастир

Ана Ололовска