Ограбено казино во Дебар

Од:

Маскирано и вооружено лице вчера извршило грабеж во казиното „Стар“ во Дебар, кое се наоѓа на главната улица „8 Септември“ во градот.

Според полициски извор разбојникот насилно влегол во објектот и под закана со пиштол одзел, според првичните информации, голема сума на пари.

-Разбојништвото, во Полициската станица од општа надлежност во Дебар, е прјавено на 15 април во 4:50 часот. Се преземаат потребните мерки за пронаоѓање на сторителот, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид.

Во постапката ќе бидат корстени и снимките од безбедносните камери.

Би можело да ве интересира

Две лица под истрага за разбојништво во заложна куќа

Ана Ололовска

Кривични пријави за разбојникот и соучесниците што летово „оперираа“ во Стариот дел на Охрид

Ана Ололовска

Скопјанец под истрага за разбојништво во спортска обложувалница

Ана Ололовска

Украден сеф од винарија во Демир Капија

Ана Ололовска

Тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во Долно Српци, Битолско

Ана Ололовска

Кривична за битолчанец осомничен дека измамил сограѓанин за четири милиони денари

Ана Ололовска