Ограбена „Св.Богородица“ во село Дренок-струшко

Од:

Во Полициска станица-Струга вчера е пријавено дека во периодот од 10.09. до 18.09.2013 година, непознат сторител откако насилно ја отворил  главната метална врата од црквата „Св.Богородица“ во с.Дренок-струшко,  влегол внатре и  одзел околу 2.000 денари и еден крст метален-позлатен.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

ВИДЕО: Вредните икони украдени пред повеќе од деценија гнијат во Албанија оти Македонија ги заборави

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот

Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

Ана Ололовска

Приведен тинејџер кој ограбил продавница во Пробиштип

А1он

Приведен џепчија во Скопје, фатен непосредно по извршена кражба

Ана Ололовска