Ограбена „Св.Богородица“ во село Дренок-струшко

Од:

Во Полициска станица-Струга вчера е пријавено дека во периодот од 10.09. до 18.09.2013 година, непознат сторител откако насилно ја отворил  главната метална врата од црквата „Св.Богородица“ во с.Дренок-струшко,  влегол внатре и  одзел околу 2.000 денари и еден крст метален-позлатен.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Двајца битолчани краделе бакарни цевки во струшката „Специјална болница за нефрологија“

Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Горан Наумовски

Банкарски службеник од Тетово украл 10.000 евра од туѓа сметка

Горан Наумовски

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

ВИДЕО: Вредните икони украдени пред повеќе од деценија гнијат во Албанија оти Македонија ги заборави