Ограбена пошта во Охрид, разбојникот приведен по неколку часа

Од:

Филијала на „Македонски пошти“ во Охрид била ограбена утрово, при што, се уште не е утврдено колку средства се одземени. По неколку часа, од страна на охридската полиција е приведено едно лице, кое се сомничи дека бил извршител на грабежот. Настанот го потврдуваат од СВР Охрид.

„Има таков настан, пред од прилика еден час е приведено лице кое се сомничи дека извршило разбојништво во пошта во центарот на Охрид. Се работи за едно лице. Во моментов се преземаат сите дејствија за расветлување на случајот, како и на тоа, што е украдено при извршувањето на делото“, велат од СВР Охрид за „А1он“.

По расветлувањето на случајот и утврдување на деталите на грабежот, СВР Охрид најави подетални информации за настанот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се урива хотел на брегот од Охридското Езеро

Кристијан Ландов

Тело на средовечен маж пронајдено во Охридското езеро

А1он

Жбогар до охриѓани: Вашите предци не ви ги оставија Охрид и Охридското Езеро за да ги уништите

Кристијан Ландов

Охридскиот градоначалник бара поддршка: Да прифатиме дека дивоградби на крајбрежјето повеќе ќе нема

Кристијан Ландов

Шекеринска: Правилата мора да се почитуваат, општина Охрид има силни аргументи против дивоградбата во Лагадин

А1он

Шекеринска од Охрид: Поддршка за градоначалникот на Охрид во справување со езерската мафија

Ана Ололовска