Ограбена филијала на банка во Скопје

Од:

Филијала на банка на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје денеска претпладне е ограбена од едно лице кое со закана со пиштол одзело пари.

Како што информира Министерството за внатрешни работи грабежот е пријавен во СВР Скопје во 11:25 часот.

– Денеска (04.06.2024) во 11:25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на бул.„Кузман Јосифовски – Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се наведува во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ограбил бензинска пумпа во Чаир

Ограбена малолетничка во Градскиот парк во Скопје

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Горан Наумовски

Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Горан Наумовски

Ограбена e обложувалница во Чаир