Одрон на патот Прилеп – Витолишта, сообраќајот се одвива отежнато

Од:

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ.

Поради одрон на камења, од 17:10 часот, сообраќајот беше во целосен прекин.

По извесно време и интервенција на патот, сообраќајот на овој правец се одвива по една лента.

Би можело да ве интересира

Изгоре дуќан во Старата прилепска чаршија

Петгодишно момче загина во одрон во Австрија

Горан Наумовски

Петмесечно бебе со голема кашлица хоспитализирано во Прилеп

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп

Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Орце Костов

(ВИДЕО) Голем одрон кај Мостар: Се истражува како дошло до несреќата во која има и повредени

Горан Наумовски