Одложена средбата меѓу Г.Г. Стефан и Жерновски

Од:

За денеска закажаната средба на Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан со градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски се одложува поради смртта на Владиката Кирил.

Терминот на средбата ќе биде дополнително закажан.

Би можело да ве интересира

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска

Општина Центар по 12 години сама ќе одлучува за летните тераси, Градот ѝ ги предаде надлежностите

Жарко Настоски

Промоција на книгите проповеди – „Слова за Словото“ од г.г. Стефан

Ана Ололовска

Не слушајте го попот Стеван од Битола, туку вакцинирајте се – им порача МПЦ-ОА на верниците

Жарко Настоски

Leave a Comment

14 − twelve =