Од три авто-сервиси во Охрид полицијата одзеде шест возила

Од:

Полициски службеници одзеле шест возила поради сомнение за фалсификат.

Како што соопшти МВР, по добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен суд Охрид, извршени се претреси на 19.10.2023 во три сервиси за возила на подрачје на СВР Охрид и при тоа се одземени шест возила, а извршени се и службени разговори со повеќе лица.

-Извршено е вештачење од страна на Одделот за форензички испитувања и по документирање на случаите од страна на СВР Охрид до ОЈО Охрид ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави, наведуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Министерство за култура: Се заострува режимот за градби во старото градско јадро на Охрид

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он

Малолетно лице прободено со нож

А1он

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Приведен криумчар на мигранти во Гевгелија, пронајдени осум лица од Сирија

А1он