ВИДЕО: Ниту членовите на ДИК од ДПМНЕ не гласаа за приговорите на ДПМНЕ

Од:

ДИК го одби и вториот приговор за општина Центар. Членовите на ДИК предложени од ВМРО-ДПМНЕ не гласаа да се прифати приговорот од нивната партија и беа воздржани.

Според овластениот претсавник, на избирачкото место 2838 била нарушена тајноста на гласањето и не била повикана полиција да го спречи ова.

dobivaj vesti na viber

Борис Кондарко му укажа дека треба да си покренат постапка против медиумите, бидејќи тие ги прашувале посочените лица од каде се и кој јазик го говорат

„Несфатливо, ВМРО-ДПМНЕ приговара зошто членовите од избирачкиот одбор од ВМРО-ДПМНЕ не повикале полиција? Ова е измислица“, рече Конадко.

Би можело да ве интересира

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите за вториот изборен круг

А1он

ДИК ги објави конечните резултати од вториот изборен круг

А1он

До ДИК пристигнале 13 приговори, седум од ТМРО и шест од СДСМ

А1он