Николиќ во тридневна работна посета на Македонија

Од:

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ утре пристигнува во тридневна работна посета на Македонија.

Според најавената агенда, Николиќ утре ќе има работна средба со својот домаќин Ѓорѓе Иванов, а за следниот ден е најавена средба со премиерот Никола Груевски и спикерот Трајко Вељаноски.

На третиот ден од посетата на Николиќ на Македонија, тој заедно со Иванов ќе го посетат југот на Македонија, и ќе бидат специјални гости на манифестацијата „Валандовска ракијада“, а потоа Николиќ и Иванов ќе посетат две винарии.

Би можело да ве интересира

Виртуелна средба на Џафери со европратениците Шидер, Ќучук и Валсман

Катерина Павлова-Николовска

Харадинај ќе се кандидира за претседател на Косово, но само ако Тачи го доврши мандатот

Жарко Настоски

Експретседателот на Киргистан осуден на 11 години за ослободување мафијашки шеф од затвор

Жарко Настоски

Пет случајно снимени разговори, кои ги довеле политичарите во неволја

Татјана Ташкова

Промоција на „Сведоштва од претседателскиот кабинет: моќта на трпението“ од Дарко Костадиновски

Ана Ололовска

Актуелниот претседател на Малави освои нов мандат

Leave a Comment

two + three =