Несовесни возачи и моторџии дивеат по „Партизанска“

Од:

На социјалните медиуми се шири револтот поради синоќешното дивеење на булeварот „Партизански одреди“.

dobivaj vesti na viber

Граѓаните велат дека несовесен возач буквално дивеел по булеварот и со голема брзина ги „збришал“ сигурносните столпчиња.

Граѓаните прашуваат каде е полицијата да казни вакво недозволиво однесување зад воланот, со што во опасност често ги доведуваат пешаците. Од полицијата бараат да ги казни и моторџиите кои во ноќните часови се натпреваруваат по „Партизaнска’.

Би можело да ве интересира

Утре времен сообраќаен режим на улицата Даме Груев

Ана Ололовска

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Катерина Павлова-Николовска

Посебен режим на сообраќај в понеделник

Ана Ололовска

154 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 36 за брзо возење

Ана Ололовска

67 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 18 упатени на вонреден технички преглед

Ана Ололовска