Наставата во Тетово и Гостивар ќе продолжи да биде онлајн

Од:

Владата на денешната седница одлучи наставата во Тетово и Гостивар да продолжи да се одвива онлајн до 20 септември.

„На оваа седница, Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како што беше планирано со претходната одлука“, се наведува во владиното соопштение.

Би можело да ве интересира

Шаќири: Владата ќе добие грант од 350.000 долари за реализација на електронски услуги

А1он

СВР Тетово: За пукањето во теолошкото училиште осомничен е 41-годишник од градот

Ана Ололовска

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

МЗ: Во Скопје има 139 основци и 70 средношколци заразени со Ковид-19

А1он

Трибина „Патот на независност“: Мирољубивиот и конструктивен пристап во прогласувањето на независноста стана маркантна карактеристика за нашата земја

А1он

Заев: Заедничката седница со Косово е потврда на одличните односи и заедничките интереси за Западен Балкан како регион на траен мир

А1он