Нападната вработена во ковид-центар во Скопје

Од:

Вработена во Градската општа болница „8 Септември“ била физички нападната на работното место.

„С. С. (34) од Скопје пријавила дека на 13.11.2020, околу 10.30 часот, во Градската општа болница „8 Септември“, додека извршувала работни задачи во амбуланта во рамките на ковид-центарот, била физички нападната од едно лице“, информираат од МВР во дневниот билтен.

Засега не се познати повеќе детали, а од полицијата велат дека работат на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Хоџа: Усвоен Националниот план за Ковид-19 вакцинација

Ана Ололовска

394 нови случаи на Ковид-19, починати се девет лица

Ана Ололовска

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 584 пациенти, слободни кревети има

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 19 пациенти

Ана Ололовска

304 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Владата го усвои планот за вакцинација против Ковид-19, се чекаат уште само вакцините

Жарко Настоски