Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Од:

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако вчера до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република Македонија. На седницата, како што потврдуваат од Владата, ќе присуствува и премиерот Зоран Заев.

Би можело да ве интересира

Груби: Оставката на Заев од премиерското место треба да почека

Ана Ололовска

Парламентите во Македонија, Србија, Црна Гора и БиХ да донесат законски решенија за новинарите да се третираат како службени лица

А1он

Завршува општата комисиска расправа за буџетот за 2022, од утре ќе се разгледуваат амандманите

Одложени мерките за невакцинираните работници, Владата дополнително ќе анализира нови начини да ги поттикне на вакцинација

А1он

Обвинител и истражител од Бугарија доаѓаат во земјава за да земат ДНК од семејствата на загинатите на автопатот „Струма“

А1он

Османи: Истрагата за автобуската несреќа е врвен приоритет за бугарското Обвинителство, идентификацијата ќе трае најмалку седум дена

А1он