Националниот ден на Власите неработен за припадниците на влашката заедница

Од:

По повод Националниот ден на Власите, 23 Мај е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на влашката заедница им го честита Националниот ден на Власите.

Би можело да ве интересира

Царовска: Пензискиот систем стабилен, првпат се исплатија пензии без задолжувања

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дуалното образование од експериментален ќе стане системски концепт

Ана Ололовска

ЕУ ја поздрави социјалната реформа, со новите закони се намалува сиромаштијата

Ана Ололовска

МТСП: Социјална сигурност за околу 6.000 стари лица

Ана Ололовска

Од денеска почнува поднесувањето барања за новите права од социјалната реформа

Ана Ололовска

МТСП: Отворен е првиот Дневен центар за Даунов синдром

Ана Ололовска