На територија на СВР Штип санкционирани 111 возачи за брзо возење

Од:

При спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово санкционирани се 111 возачи.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, од вкупниот број на прекршоци, 32 возачи ја пречекориле брзината во населено место и 79 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Од МВР најавуваат дека продолжуваат засилените сообраќајни контроли и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Земјоделец загина откако му се превртел тракторот

А1он

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он