На ГП „Богородица“ за излез се чека околу 30 минути

Од:

На граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути, а на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Би можело да ве интересира

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Нормализирана состојбата на граничниот премин Делчево

А1он

Пет денови посебен режим на сообраќај во главниот град

А1он

Ковачевски: По 40 години, рехабилитиран регионалниот пат Битола-Меџитлија, се поврзуваме со соседите, отвораме економски перспективи, го олеснуваме нашиот пат до ЕУ

А1он

Казнети 285 возачи во Скопје, 107 за брзо возење

Финска ги затвори сите копнени гранични премини со Русија