На „Богородица“ за излез од државата се чека до 30 минути

Од:

На граничниот премин „Богородица“ попладнево за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, известуваат од Авто-мото сојуз на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево. сх/дма/

Фото: МИА архива

Би можело да ве интересира

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Нормализирана состојбата на граничниот премин Делчево

А1он

Колони за влез во Грција и Србија: Се чека до 45 минути

А1он

Ковачевски: По 40 години, рехабилитиран регионалниот пат Битола-Меџитлија, се поврзуваме со соседите, отвораме економски перспективи, го олеснуваме нашиот пат до ЕУ

А1он

Финска ги затвори сите копнени гранични премини со Русија

Рама од Скопје: Границата помеѓу Косово и Србија е вон контрола, да се зголеми бројот на силите на НАТО

Орце Костов