МВР: Уапсени се двајца дилери од Прилеп, пронајдена е дрога и пушка

Од:

МВР извести дека вчера околу 21.30 часот на регионалниот пат Дебар – Струга, полициски службеници од полициската станица за гранични проверки и граничен надзор Џепиште ги уапсениле Б.С.(34) и Д.Н.(36), двајцата од Прилеп.

„При преглед во возило „пежо“ сопственост на „рент а кар„ компанија, кое го управувал Б.С., а сопатник бил Д.Н., биле пронајдени и одземени една торба со над три килограми марихуана и автоматска пушка со празна рамка. Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“,извести полициата.

Би можело да ве интересира

Полициски кучиња нашле дрога и оружје во Велес – уапсени тројца дилери

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Приведени двајца кумановци за поседување дрога

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Истрага за недозволено држење оружје

Алејник: Украина се обидува да пренесе оружје на територијата на Белорусија за напад