МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

Од:

Две лица загинаа вчера во сообраќајната несреќа што се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на населбата „Три чешми“.

Според деталите од полицијата, во несреќата учествувале возило „тојота корола“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот А.И. од Битола и патничко возило „хонда ЦВ“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 40-годишниот А.М. од Велес.

Од екипа на Итна медицинска помош кај двајцата возачи била констатирана смрт на местото на незгодата.

Во незгодата со повреди се здобил и сопатникот од возилото „тојота корола“, 30-годишниот Б.К. од Кочани, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип и Јавен обвинител, по чија наредба телата на почнатите биле дадени на обдукција.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Пренасочен сообраќајот на патот Охрид – Кичево кај Врбјани поради сообраќајка

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист откако паднал на коловозот во Битола

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска