Две лица загинаа на новиот експресен пат Штип-Крупиште, по судир на возила со битолски и велешки таблици

Од:

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа на новиот експресен пат Штип-Крупиште.

Надлежните од СВР-Штип потврдуваат дека несреќата се случила околу 16 часот на експресниот пат на четири километри пред штипската приградска населба Три Чешми.

Засега нема информации на која возраст се жртвите и од каде се. Познато е дека несреќата се случила при директен судир меѓу две возила со велешки и битолски регистерски таблички.

При несреќата има повредено и други лица, кои се хоспитализирани во Клиничка болница-Штип, при вадењто на повредените и двете жртви во несреќата интервенирале и штипските пожарникари.

Надлежните од СВР-Штип најавија дека подетални информации за денешнава трагедија на експресниот пат Штип-Крупиште ќе имаат во текот на утрешниот ден.

Според првичните информации од очевидци во несреќата загинале двајца велешани. Увид на местото на незгодата вршат полициски службеници и јавен обвинител од Штип.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Пренасочен сообраќајот на патот Охрид – Кичево кај Врбјани поради сообраќајка

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист откако паднал на коловозот во Битола

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска