МВР регистрира 271 прекршок за неносење маска

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Би можело да ве интересира

За 24 часа санкционирани 697 лица за неносење маска

Ана Ололовска

Расте бројот на заразени и починати од Ковид, Филипче бара итно носење на законските измени

Ана Ололовска

Во Македонија вкупно се заболени 7.408 лица

Кристијан Ландов

Во велешката болница се лекуваат и тешки случаи на заразени со коронавиурс, поради натрупаноста на скопските клиники

Ландов

Филипче: Состојбата е критична, есенскиот бран „коси“ и никој не е поштеден

Ландов

Три жени починаа од Ковид-19 на штипското Инфективно одделение

Жарко Настоски