МВР: Расчистен нападот врз новинарска екипа во Тетово

Од:

Денеска во Секторот за внатрешни работи Тетово извршен е службен разговор со 43-годишниот А.С. од тетовско Горно Палчиште.

„На 7.11.2023 во 10 часот тој бил пријавен од 25-годишниот Н.А. од гостиварско Калиште дека на Зелениот пазар во Тетово агресивно се однесувал кон него и негова колешка додека подготвувале материјал за новинарски прилог. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, извести МВР.

Би можело да ве интересира

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Убиство во тетовско Боговиње

Ми ставиле да платам и канализација, а ние во сокакот немаме канализација – тетовци три месеци добиваат погрешни комунални сметки

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Не е почнато навреме гласање на едно место во Тетово поради апаратот за идентификација