МВР: Нападната е медицинска сестра во скопскиот Клинички центар

Од:

Полицијата извести дека вчера е уапсен Б.Т.(44) од Гевгелија поради напад врз медицинска сестра.

„Околу 10.45 часот во кругот на комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје физички ја нападнал медицинската сестра Н.Р.Б.(41) од скопско“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот МВР на напаѓачот ќе му поднесе пријава.

Би можело да ве интересира

Затворените хируршки сали поради непријатен мирис стигнаа до Обвинителството

Катерина Ѓуровски

60-годишна жена била нападната од возач на автобус на ЈСП

Не е точна информацијата за наводен колапс на Клинички центар – Мнистерството за здравство реагира на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ

Три дена затворени сите сали на хирургија во Клинички, нема операции за итни пациенти обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Ѓуровски

Клинички центар купува државна струја по берзански цени: ЕСМ Продажба единствен понудувач

Орце Костов

Реорганизација на Клинички центар до крај на мај или почеток на јуни годинава