Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

Од:

Денеска во водите на Преспанското езеро се удавило момче од Ресен, откако се превртела педалинка на која бил тој со неговите двајца другари.

Тие успеале да се извлечат од под педалинката, а 16-годишниот И.М не успеал да исплива на површината.

„Во 18:18 часот во ПС-Ресен, од ИМП било пријавено дека во туристичката населба-Претор, во водите на Преспанското езеро, исчезнал И. М. (2004) од Ресен. На лице место се упатени Служби“, потврдуваат од МВР.

По телото на момчето се уште се трага. Во потрагата се вклучени и нуркачи од Охрид.

Би можело да ве интересира

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска

Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Ана Ололовска

Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Ана Ололовска

Срна усмртена од возило на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Пукање пред кафеана во скопски Аеродром

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска