МОДОМ на стратешко планирање во Брисел

Од:

Бојан Петровски и Маја Силјановска, од младинската организација на ДОМ-МОДОМ, учествуваат на стратешко планирање на Федерацијата на млади европски зелени (FYEG), во Брисел.

На собирот, младите европските зелени се подготвуваат за кампања за претстојните европарламентарни избори.

Петровски се обрати пред присутните и нагласи дека ја очекува поддршката од земјите членки на Европската Унија за членство на Македонија во Европската Унија.

Би можело да ве интересира

МОДОМ: Животна средина и климатски промени редовен предмет во училиштата

Ана Ололовска

МОДОМ: Поддршка за унапредување на правата на ЛГБТИ луѓето

Ана Ололовска

МОДОМ: Утрово повторно најзагадени во светот, активирање на итните мерки веднаш!

Ана Ололовска

ДОМ: Министерството за финансии да го повлече новиот предлог Закон за личен доход

Наум Локоски

Морачанин е кандидат за претседател на ДОМ

Ана Ололовска

МОДОМ: Велосипедските патеки се за велосипеди, стоп за узурпација на јавниот просторот.

Ана Ололовска