Млад скопјанец ограбил турски државјанин, кај крадецот е пронајден и кокаин

Од:

Полицијата вчера го уапси С.Р.(26) од Скопје. За него била распишана потерница, поради сомнение дека на 24.5.2023 во Транспортениот центар во Скопје извршил кривично дело кражба, при што одзел предмети од Х.О. од Турција.

При извршен преглед кај С.Р. биле пронајдени седум пакувања кокаин, а при извршен службен разговор во полициска станица, С.Р. признал дека е сторител на кражбата, а одземените предмети се пронајдени кај него и ќе бидат вратени на сопственикот.

По документирање на случајот против лицето ќе следува кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески

ВИДЕО: На аеродромот ЏФК во Њујорк пронајден куп кокаин меѓу замрзнати ракчиња

Родителите го оставиле детето во автомобилот во Загреб и влегле во пекарата- следела вистинска драма

Предраг Петровиќ