Млад Македонец загина на Малта

Од:

Младиот Мартин Костов загина во сообраќајна несреќа во Слиема, на Малта, а неговото семејство вчера повика на донации со цел побрзо собирање на средствата за транспорт на телото од Малта во Македонија.

Почесниот конзулат на Малта во Mакедонија информираше дека стапил во контакт со роднините на загинатиот и им било ветено оти конзулатот ќе обезбеди сѐ што е потребно за враќање на телото на младиот Мартин.

Конзулатот соопшти дека почесниот конзул, Кочо Анѓушев во телефонски разговор со семејството изразил длабоко сочувство и најавил дека покрај асистенцијата на Конзулатот, тој лично ќе даде и финансиска помош за семејството.

Би можело да ве интересира

Македонец ограбил магацин на кинеска фирма во Бор

Горан Наумовски

На Малта ненадејно избувна невреме, загина нуркач, спасени 17 туристи

Македонец со „клио“ прегазил дете на пешачки во Загреб

А1он

Анѓушев: Благодарност до Малта за мандатот, не можам да бидам конзул со сенка врз моето име

А1он

Малтешкото МНР му ја прекина на Анѓушев функцијата почесен конзул на Малта

А1он

Возач на камион од Македонија повреден во пожарите во Грција: Добил изгореници откако му се запалила приколката

Орце Костов