Мицкоски во штабот на Орбан: Очекуваме четврта победа на Фидес

Од:

Претседателот Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски на ВМРО-ДПМНЕ ги следат резултатите од изборите во Унгарија во изборниот штаб на Фидес.

dobivaj vesti na viber

„На покана на нашиот голем пријател и пријател на Македонија, виктор Орбан, денес заедно со потпретседателот Александар Николовски ги чекаме резултатите од парламентарните избори во Унгарија, во изборниот штаб на Фидес. Очекуваме нова, четврта по ред победа за Fidesz и нов четврти по ред премиерски мандат на Виктор Орбан“, напиша Мицкоски на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа за промена на Уставот

(ВИДЕО) Мицкоски: Народот да биде спокоен, нема промена на уставот под овие околности

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Само нелегитимен премиер може да го смета гласот на народот за нерелевантен

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Власта да не го бојкотира референдумот

СДСМ: Мицкоски со Апасиев станаа едно, здружени против ЕУ

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: По подолго време нешто разумно од Пендаровски, граѓаните на референдум да одлучат за европската иднина на Македонија