Мицкоски: Советник на Заев и финансиер на СДСМ поставен за член на Судски совет

Од:

„Еве зошто Македонија со власта на Зоран Заев не е правна држава и зошто немаме независно судство. Зошто сме 111-ти по корупција и најлоши во Европа; И зошто со Заев нема да не биде“, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фб профил.

„Советник на Заев, финансиер на СДСМ, владин член на бордот на Телеком Тања Чачарова Илиевска, сега претставена за независен експерт и предлог за член на Судскиот совет. Ова се тие европски вредности на Заев“, додаде Мицкоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Стоилковски: Шилегов потпишал и анекс на веќе нереално прескап договор

Ана Ололовска

Стоилковски: Тендер за 3 милиони евра добиен со само едно наддавање

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Филипче и Хасани трошеле пари за модуларната болница во Тетово, кога веќе имало објект во тврда градба кој требало само да го опремат?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ кампањата за локалните избори ја почнува во Охрид

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов исплаќа милионски суми на наместени тендери

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц