ВИДЕО: Мицкоски не дојде да сведочи на рочиштето за „27 април“

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не дојде да сведочи ни на денешното рочиште за организаторите на 27 април. Тој по вторпат го одлага своето сведочење, поради како што кажа судот, приватни причини.

Мицкоски ќе биде повикан да сведочи на следното рочиште.

На денешното рочиште како предлог на обвинетите, ќе сведочи ексградоначалникот на Скопје и функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски и претседателот на градскиот комитет на партијата, Владимир Неловски.

Од страна на вешто лице Мирослав Котевски, ќе биде презентиран и вешт наод за телефонските комуникации на обвинетите Спиро Ристовски, Миле Јанакиевски и осудениот Алекдандар Василевски-Нинџа.

Би можело да ве интересира

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април продолжува на 28 јануари

Ана Ололовска

Сведоци на судењето на организаторите на настаните од 27 април: Ристовски и Јанакиески не организираа партиски членови за учество на протестите

Ана Ололовска

Продолжува судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април

Ана Ололовска

Јанкулоска за 27 април: На телевизија видов што се случува во Собранието

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски по сведочењето за „27 април“: Се обидов да бидам вицкаст и да внесам хумор во судницата

Кристијан Ландов

Спиро Ристовски ослободен од куќен притвор