Мицкоски: Четири и пол години се обидуваат да ме сменат, да не губиме време со такви луѓе

Од:

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕго коментираше барањето за негова смена од новата фракција предводена од некогашниот министер за внатрешни работи Оливер Андоновски. Рече дека не сака да коментира и да си го губи времето заради такви луѓе, потсети дека и порано имало такви барања.

dobivaj vesti na viber

„Не можам да кажам дека во ВМРО-ДПМНЕ има фракции. Инаку, мене такви луѓе четири и пол години ме менуваат, а ВМРО-ДПМНЕ е сѐ посилно, пообединето, посплотено. Така ќе биде и на следните предвремени парламентарни избори со рекордна победа, со мнозинство во парламентот“, рече Мицкоски.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание

Ковачевски: Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до среда

(ВИДЕО) Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел

Мицкоски: Нашиот план за справување со енергетската криза стои, владата да одговори дали го одбива заради бизнис зделки или договори во 4 очи

Мицкоски на средба со унгарскиот амбасадор Клајн: Власта нема слух за решението што и го нудеме за енергетската криза

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер