Мицевски и Петкова во изолација, во четврток ќе дојдат на гласањето во Собранието

Од:

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски и пратеничката Ангелинка Петкова се во изолација, но се очекува во четврток да дојдат во Собрание на седницата по поднесената Иницијативата за изгласување недоверба на Владата.

Како што рече Мицевски за МИА, тој и Петкова ќе присуствуваат на седницата согласно Протоколот што беше донесен од Комисијата за заразни болести и беше применет во Собранието во април годинава.

Пратениците Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ во април дојдоа во Собранието со скафандери за да го гласаат петтиот пакет економски мерки за справување со пандемијата.

Би можело да ве интересира

Петкоска: До каде е изградбата и отворањето на фабриката за електрични возила која бомбастично беше најавувана?

Ана Ололовска

Ристески: Селекторот Груби го пушта Ковачевски да игра само наместени натпревари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки вели дека Петровска е нестабилна и опседната, таа му одговори дека тој е виновен за нејзината состојба

Орце Костов

Во Собранието утре седница за пратенички прашања

Ана Ололовска

Продолженија на четири собраниски седници

Ана Ололовска

Собраниска расправа за изборот на Дуковска за судија на Уставен суд, за опозицијата прекршен е Уставот

Горан Наумовски