Меџити не сака да дава пари за социјални мрежи како премиерот, ќе реновира тоалети по клиники

Од:

Министерот за здравство Фатмир Меџити не сака да води ПР на социјалните мрежи како премиерот Димитар Ковачевски ниту пак има желба да ги користи.

Затоа не видел дека неговиот претходник Беким Сали го нарекол пишманаџија.

– Јас не сум љубител на социјалните мрежи. Кога ми зборуваат за ПР да платиме големи суми на интернет, јас им велам подобро да одам да реновираме 3-4 тоалети по Клиники. Јас сум човек од акција и не би сакал да коментирам. Јас кажав дека сум доктор и сакам да ставам хируршки рез и за мене е битна сегашноста и иднината на граѓаните и пациентите – истакна Меџити.

Би можело да ве интересира

Една четвртина од младите се пречесто на социјалните мрежи, според нив, партиите се најголем извор на неточни информации

Орце Костов

Флорида ќе им забрани на децата под 14 години да користат социјални мрежи

Катерина Ѓуровски

Собраниска расправа за разрешување на министерот за здравство

Џафери за разрешувањето на Меџити и Алиу: Законски не може да има два опозициски субјекта во Владата

Орце Костов

Директорите на ДУИ за кои Меџити вчера кажа дека се на боледување, се „разболеле“ по директива на Груби

Александар Тодески

Меџити: Легитимен претседател на АА е Таравари, ја имаме поддршката од 83 делегати на Собранието

Катерина Ѓуровски