Медиуми од регионот: 20.000 до 30.000 на митингот на Груевски

Од:

Медиумите од регионот известуваат за митингот на ВМРО-ДПМНЕ и калкулираат со бројка на посетеност од 20.000 до 30.000 луѓе.

Медиумите пишуваат и за притисоците со кои се носеле луѓето на митингот за поддршка на партијата на власт.

5

4

3

2

1

6

Би можело да ве интересира

Мицкоски на средба со Липавски: ВМРО-ДПМНЕ го црпи суверенитетот исклучиво од народот и затоа се потребни предвремени избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Попов: ЈО да реагира за злоупотребите на пари во Агенцијата за млади и спорт, Ковачевски да го разреши Наумче Мојсовски

Горан Наумовски

Мицкоски: За 5 години владата на СДСM го зголеми јавниот долг за 2,916 милијарди евра

Горан Наумовски

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Односите на Македонија со Бугарија никогаш не биле полоши, а власта тоне во корупција

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград, најитно да запре говорот на омраза кон Македонците во Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ: Хаосот со прославата на Делчев покажува системска неспособност