Маж паднал во бунар, го спасиле прилепските пожарникари после три часа акција

Од:

Регионалниот ЦУК Битола соопшти дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица во Прилеп со три пожарникари и едно возило извршиле спасителна акција и извлекувале лице паднато во бунар помеѓу селата Црнилиште и Гостиражни во Општина Долнени. Акцијата траела скоро три часа.

– Лицето било живо, но повредено и со возило на Брза помош е пренесено во болницата во Прилеп. За природата на повредите нема податоци, но човекот го извлекле од бунарот и го спасиле, се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Тешка сообраќајка на патот Кавадарци – Росоман, неколкумина повредени

Орце Костов

Спасувачка акција на Водно: Се онесвестила жена, ја извлекувале пожарникари со теренско возило

Орце Костов

Во Зрењанин: Дете ја заклучи мајка си на терасата, жената ја спасуваа пожарникари

Полноќна драма во Земун: Дете среде ноќ висеше на четири метри висина

Спасени се пет пожарникари кои беа обиколени од огнот во Чешиново-Облешево

Горан Наумовски

Пожарникарите да бидат под раководство Министерството за одбрана бара Независниот синдикат